Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Авратинська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04403456) був реорганізований і увійшов до складу Волочиської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Авратин
Волочиський район, Хмельницька область

Сесія 26 від 30.01.2015 р.

У  К  Р  А  Ї  Н  А

Хмельницька область Волочиський район

Авратинська сільська рада

 

РІШЕННЯ

Двадцять шостої сесії сільської ради VІ скликання

 

30 січня 2015 року                        село Авратин                                              №1

 

 

Про сільський бюджет на 2015 рік

 

 

Відповідно до  Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Визначити на 2015 рік :
    • доходи  сільського бюджету у сумі 473005 грн. в тому числі доходи загального фонду сільського бюджету 469715 грн., доходи спеціального фонду сільського бюджету 3290 грн., згідно з додатком №1 цього рішення;

 

  • видатки сільського бюджету в сумі 473005 грн. в тому числі доходи загального фонду сільського бюджету 469715 грн., доходи спеціального фонду сільського бюджету 3290 грн.

 

 

  1. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядником коштів сільського бюджету на 2015 рік,у тому числі по загальному фонду 469715 грн.,  та спеціальному фонду 3290 грн. згідно з додатком №3 до цього рішення.

 

 

  1. Визначити оборотний касовий залишок бюджетних коштів сільського бюджету в сумі 400,00 грн.

 

  1. Затвердити на 2015 рік перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за  рахунок коштів бюджету розвитку згідно з додатком №6 до цього рішення.

 

 

  1. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду сільського бюджету на 2015 рік за їх економічно структурою відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України:

 

 

  • оплата праці працівників бюджетних установ (код 2110);
  • нарахування на заробітну плату (код 2120);
  • придбання медикаментів та т.в.’язувальних матеріалів (код 2220);
  • забезпечення продуктами харчування (код 2230);
  • оплата комунальних послуг та електроенергії (код 2270);
  • поточні трансферти населенню (код 2730).

 

  1. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право сільському голові отримувати у порядку, визначеному Кабінетом  Міністрів України:
    • позики на покриття тимчасових касових розривів сільського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного період,у за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

 

  1. Розпорядникам коштів сільського бюджету забезпечити в першочерговому порядку потребу  в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення,природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

 

  1. Установити, що у загальному фонді сільського бюджету на 2015 рік до доходів належать надходження, визначені т... 69 Бюджетного кодексу України.

 

 

  1. Установити, що джерелом формування спеціального фонду сільського бюджету на 2015 рік у частині доходів є надходження, визначені статтями 69 та 71 Бюджетного кодексу України.

 

 

  1. Дозволити сільському голові в процесі виконання сільського бюджету за обґрунтованим поданням розпорядників коштів сільського бюджету здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального  обсягу функції.

 

Поточні видатки, пов’язані з утримання бюджетних установ, можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати.

 

  1. У виняткових випадках, в разі необхідності, здійснювати видатки на придбання господарських, канцелярських товарів, медикаментів та продуктів харчування (КЕКВ-2200) за готівку.

 

  1. Дозволити головним розпорядникам коштів сільського бюджету здійснювати централізовану закупівлю товарів, робіт і послуг для розпорядників нижчого рівня з дотриманням процедур чинного законодавства.

 

 

  1. Додатки 1,3,6 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

 

 

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію питань з планування бюджету та фінансів.

 

 

 

 

 

                Сільський голова                                                        В.О.Кучерявий

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

Хмельницька область Волочиський район

Авратинська сільська рада

 

РІШЕННЯ

Двадцять шостої сесії сільської ради VІ скликання

 

30 січня 2015 року                        село Авратин                                              №2

 

 

Про оплату праці сільського голови

 

 

 

Відповідно до абзацу 2 п. 6 Постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268 «Про впорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратур, судів та інших органів із змінами, внесенами постановою КМУ від 09.07.2006 р. № 984 «Деякі питання оплати рпаці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратур, судів та інших органів»,  керуючись ст... 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»сесія сільської ради

ВИРІШИЛА:

  1. Надавати один раз на рік матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки і допомоги на вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату за посадою.
  2. Здійснювати преміювання відповідно до особистого вкладу у загальний результат роботи у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці.

 

  1. Зазначені виплати здійснювати в межах затверджених видатків на оплату праці.

 

 

 

 

Сільський голова                                                          В.О. Кучерявий

 

 

 

 

 

 

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

Хмельницька область Волочиський район

Авратинська сільська рада

 

РІШЕННЯ

Двадцять шостоїсесії сільської ради VІ скликання

 

30 січня 2015 року             село Авратин№3

 

Про ставку акцизного податку

Керуючись Податковим кодексом України, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р.,Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, за рекомендаціями постійних комісій сільської радисесія сільської ради

ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити на території Авратинської сільської ради ставку акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у розмірі 5 (п’ять) відсотків від вартості (з податком на додану вартість).
  2. Визначити платниками акцизного податку осіб-суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів на території Авратинської сільської ради та підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.
  3. Термін чинності цього рішення до 31 грудня 2015 року включно.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань планування бюджету та фінансів.

 

 

Сільський голова                                                      В.О. Кучерявий

 

 

 

 

 

 

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

Хмельницька область Волочиський район

Авратинська сільська рада

 

РІШЕННЯ

Двадцять шостої сесії сільської ради VІ скликання

 

30 січня 2015 року                        село Авратин                                              №4

 

Про внесення змін

до рішення сесії сільської ради

Керуючись Податковим кодексом України, Законом України «Про внесення  змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р.,Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” за рекомендаціями постійних комісій сільської радисесія сільської ради 

ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни до рішення сільської ради від 11 липня 2014р. № 1 «Про місцеві податки та збори на 2015 рік», виклавши пункт 1 у редакції:

«Встановити у 2015 році на території Авратинської сільської ради місцеві податки і затвердити  їх ставки:

1.1   Податок на майно (Додаток №1), який складається з:

-Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Розділ 1);

- Транспортного податку (Розділ 2);

- Плати за землю (Розділ 3).

1.2   Єдиний податок (Додаток №2);

  1. Вважати Додатки №1, №2, невід’ємною частиною цього рішення.
  1. Термін чинності цього рішення  до 31 грудня 2015 року включно.
  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету і фінансів.

 

Сільський голова                                                            В.О.Кучерявий

 

Додаток № 1 

до рішення сільської ради

 від 30.01.2015 р. №4

ПОДАТОК НА МАЙНО

Розділ 1. Встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1.1 Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості на території сільської ради.

1.2 Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

1.3 Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

1.4. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням  сільської ради;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в тимчасових спорудах комерційного призначення та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

 1.5. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

1.6. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

1.7. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

1.8. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

1.8.1 Авратинська сільська рада встановлює пільги з податку, що сплачується на території ради, з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб малозабезпечених категорій громадян, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів відповідно до  Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», виключно за умови надання відповідних довідок, виданих уповноваженими установами.

1.8.2 Встановлюються пільги з податку, що сплачується на території сільської ради, з об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, а також для установ та підприємств комунальної форми власності територіальної громади сіл,засновником яких є Авратинська сільська рада.

1.8.3 Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

- об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої цим рішенням;

-об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 1.9. Ставки податку

Для житлової нерухомості:

1.9.1 Встановити, що для об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власностіфізичної особи – платника податку, ставки податку на нерухомість становлять:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 2% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 0,5%мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – 0,5%мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування

1.9.2 Ставки податку для об’єктів житлової  нерухомості, що перебувають у власності  юридичних осіб, встановлюються  у розмірі 2% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Для нежитлової нерухомості:

1.9.3 Ставки податку для об’єктів  нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюються у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр:

б) будівлі офісні –   1%;

в) будівлі торговельні –0,2%;

г) гаражі – 0,2%;

ґ) будівлі промислові та склади – 0,2%;

е) господарські (присадибні) будівлі – 0%;

є) інші будівлі – 0,2%.

1.9.4  Ставки податку для об’єктів  нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, встановлюються у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр:

а) будівлі промислові та склади – 0,2%;

б) будівлі офісні –   1%;

в) будівлі торговельні –0,2%;

г) гаражі – 0,2%;

є) інші будівлі – 0,2%.

1.9.5 Пільгові категорії платників, передбачені підпунктами 1.8.1, 1.8.2 пункту 1.8 звільняються від сплати податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

1.10. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.11. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1пункту 266.7 Податового кодексу України, та відповідні платіжні реквізити, Авратинської сільської ради за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

1.12. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до
20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

1.13. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з
1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив
право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

1.14. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

1.15. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 Розділ 2. Транспортний податок

2.1. Платниками транспортного податку на території сільської ради є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пункту 2. є об’єктами оподаткування.

2.2. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

2.3. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

2.4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до  пункту 2.2.

2.5.. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

2.6. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

2.7. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

2.8. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до
20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу,з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

2.9. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

2.10. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

2.11. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

2.12. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 Розділ 3. Плата за землю

 3.1 Платниками податку є власники земельних ділянок та землекористувачі у межах Авратинської сільської ради.

3.1.1 Авратинська сільська рада встановлює ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на території ради.

До 25 грудня року, що передує звітному, рішення сільської ради щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам подаються відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки.

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

3.1.2 Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи лише у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

3.2 Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

3.3 Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок, з урахуванням коефіцієнта індексації.

3.4 Ставки земельного податку

3.4.1 Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 0,2 відсотки від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – 0,2 відсотки від нормативно грошової оцінки.

3.4.2 Ставка податку встановлюється у розмірі 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

Пільги на земельний податок

3.5 Від сплати земельного податку звільняються наступні категорії фізичних осіб:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- учасники Антитерористичної операції;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для вказаних категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії  єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок  в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

3.6 Від сплати земельного податку звільняються з 01.02.2015 р. по 31.12.2015р. наступні категорії юридичних осіб:

-  неприбуткові бюджетні установи (дошкільний та загальноосвітній навчальний заклад комунальної форми  власності, заклади культури, освіти, охорони здоров’я, ветеринарної медицини, соціального захисту, фізичної культури місцевої ради, заповідники у тому числі історико-культурні);

- підприємства, установи комунальної форми власності;

- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

- громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством.

3.7 Не сплачується земельний податок за:

- землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв’язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об’їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з’їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

- земельні ділянки кладовищ;

- земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

3.8  Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

3.9 Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій деклараціїна поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у  податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

При переході пра


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua